50 rokov autorodea v Česko-Slovensku

Najskôr sa vráťme o 50 rokov späť. V 60. rokoch vo Francúzsku prišiel Gilles Legris s myšlienkou, že by sa dalo auto zdvihnúť a jazdiť na dvoch kolesách. Po mnohých pokusoch a omyloch to zvládol. Ale čo bolo ešte fenomenálnejšie, on stvoril show. Show, ktorá bola postavená na automobiloch a samozrejme jazdou na dvoch kolesách, ale aby nebavil divákov len tým, prizval si na pomoc Francúzskych filmových kaskadérov, ktorí sa zapaľovali, padali z áut, skrátka predvádzali krkolomné disciplíny s autami a na nich. Túto show pomenovali autorodeo. Gilles Legris predvádzal svoje vystúpenia po všetkých štátoch západnej Európy a v roku 1970 prišiel na pozvanie umeleckej agentúry Pragokoncert aj do komunistického Československa. A týmto začína samostatná kapitola, začiatok automobilových kaskadérov v Československu.

Autá, motorky, Monstertrucky, oheň, hudba, nebezpečie, spálený benzín a pneumatiky!

FLOTT STUNT SHOW – dvojhodinová veľmi agresívna exhibícia. Samotné vystúpenie sa skladá z precíznych jázd na dvoch kolesách, na ktoré sa Flott Cascaders Team špecializujú, rýchlych synchronizovaných jázd a efektnom drifte, autobaletu, zo skokov a akrobácie na idúcich autách, štvorkolkách, prejazdu horiacou bariérou, freestyle motocrossu či odstrelenia auta bazukou.

FREESTYLE MOTOCROSS
FMX – má k stunt brandži veľmi blízko. V roku 2012 pridali do show freestyle motocross, ktorý je celosvetovo obľúbeným športom, nakoľko FMX jazdci nasadzujú každým skokom svoj život. Sú jedni z prvých, ktorý majú mobilné FMX rampy. Všetko je bohato doprevádzané efektami a explóziami.

V show sa predvedie aj špička českých freestyle FMX jazdcov – Zdeněk Fusek, Pavel Polášek a Radek Bilek. Profesionálny motokrosový jazdci, ktorí sa zúčastňujú na svetových súťažiach a exhibíciách.

MONSTERTRUCK
Na záver je ukážka s amerických závodou Monstertruck. Všetko je podfarbené démonickou hudbou, množstvom pyrotechnických efektov a 35 tisíc wattov svetelných efektov.

Začíname, tešiť sa môžete na perfektné scénické osvetlenie. Explózie a špeciálne efekty pre nás pripravuje FLASH BARRANDOV. Samozrejmosťou je množstvo tisíc wattov rockovej hudby. Veľký dôraz kladieme na choreografiu, dynamickosť a bravúrne zvládanie extrémnych situácií našich účinkujúcich.

Pokiaľ sa rozhodnete s nami stráviť večer, garantujeme Vám emotívny zážitok a dve hodiny nadupané adrenalínovými akciami. Už je v pohotovosti 3 500 konských síl a my odpočítavame minúty do štartu.

FLOTT CASCADERS TEAM

Začiatky Flott Cascaders Team sa datujú do sedemdesiatych rokov minulého storočia, otec Alfreda Šmída,  Fred Šmíd (Fred Flott) vtedy pracoval externe pod Pragokoncertom. Jedno leto prišli na hosťovanie do Československa  Francúzsky kaskadéri pod vedením Gilla Legrisa ktorý bol priekopníkom kaskadérskej show (autorodea).  Mimo iného vymyslel a uviedol v realitu jazdu autom na dvoch kolesách. Po veľmi úspešnom turné Francúzov, na ktorom sa organizačne  podieľal aj Fred Šmíd, ktorého táto práca natoľko fascinovala a zároveň videl do zákulisia , že sa rozhodol založiť vlastný tým. V roku 1973 začínajú tréningy v zložení  Šmíd, Keller, Kladiva, Běla . Bez väčších úspechov a v tom istom roku končia.
Po ďalších nezdaroch a skúškach prichádza na svetlo sveta nový tým v zložení F. Šmíd, J. Schulz, ako hlavní lídri a spolupracujú s nimi jazdci zo všetkých možných odvetví motoristických športov, z ktorých sa vypracoval perfektne zohraný tým fungujúci do roku 1981.
V tomto roku boli s činnosťou  automobilových kaskadérov donútený skončiť. Lebo „Súdruhom“ sa zdal tento druh zábavy príliš západný.
Po nežnej revolúcií si Alfred Šmíd konečne mohol splniť svoj sen. Začína zháňať autá  a ľudí na tréning. Je tu rok 1993 a Flott Cascaders Team vyrážajú na svoje prvé turné.
Od toho času FCT ušiel riadny kus cesty. Zostali za nimi dva svetové a mnoho českých rekordov. Robili dablérov vo veľa filmoch a rôznych televíznych programoch.
Náhoda chcela, že sa Alfréd zoznámil s Fabricom Lesieuerom vďaka ktorému naviazal spoluprácu s francúzskymi kaskadérmi,  Remy Juliennom a Luise Wolkersom.
Avšak hlavnou činnosťou sú live show. Do nich vkladajú najviac energie pretože sa snažia, aby každé turné bolo osobité a pôsobivé. 16Kw audio doplnili  24 tisícmi wattmi číreho svetla a 12 tisícmi wattmi  svetelných efektov.
Poctivo sa pripravujú na každé turné – trénujú nové veci, menia a zdokonaľujú ich stroje.
Práca automobilového kaskadéra sa dá robiť iba s láskou, je vyvrcholením adrenalínu a umenia, pristupovať sa k nej musí s rešpektom a zodpovednosťou.

Každé vystúpenie sa končí skladbou Show Must Go On.

FLOTT STUNT SHOW PROMO VIDEO

.

PRE REKLAMNÝCH PARTNEROV

Turné 2022 bude prebiehať v lete v slovenských mestách na futbalových štadiónoch. Minimálne 14 predstavení. Reklamná kampaň bude prebiehať celoplošne a v každom meste, kde sa bude konať show. Partnerom ponúkame priestor v reklamnej kampani a priamo na štadiónoch.

REKLAMNÁ KAMPAŇ
• billboardy v každom meste konania show
• plagáty
• Fun rádio – celoplošná kampaň
• Nový Čas – inzercia
• tlačová správa
• PR články na internete
• Facebook – platená reklama
• interiérová reklama v MHD
• regionálne rádia a TV
• vonkajšie pútače rozmiestnené v každom meste niekoľko dní pred show
• reklama na webových portáloch
• (kampaň bude doplnená)

LEGRIS AUTORODEO 1973

AUTORODEO PRAGA

2015 ShowTime