BARRY WHITE EXPERIENCE

4. júla 2003 hudobné nebo stratilo jednu zo svojich najžiarivejších hviezd, Barryho Whitea, oslavovaný mnohými, Maestro a žijúca legenda. 

„The Barry White Experience “ je venovaná tomuto unikátnemu muzikantovi, skladateľovi a producentovi a prináša na pódium prvotriednych profesionálnych muzikantov.

Hudbu Barryho Whitea kritici charakterizujú ako sexy, príjemne rytmickú, funkovú, hladkú a toto je práve to gro rytmickej sekcie, ktoré tvorí hudobný základ orchestra s názvom Pleasure Unlimited Orchestra. 30 členný orchester ponúka Barryho strhujúci rytmus a roztancuje vás osobitým čarom zašlej diskotékovej éry, ktorá odrazu zaznie naživo priamo pred vami.

V štýle jedeného z najpopulárnejších hitov „Maestra“, orchester hrá jeho najväčšie hity pod heslom „Let the Music Play“. Súčasťou sú aj piesne ako „What Am I Gonna Do“, „Never Gonna Give You Up“ a „The First, The Last, My Everything“. Po vzore pôvodnej show Barryho Whita a jeho „Love Unlimited Orchestra“ vznikla vynikajúca, jedinečná scéna. Spevák Eric Conley žiari nielen v zlatom flitrovanom obleku, ale aj s jedinečne hlbokým a zamatovým hlasom pred strhujúcou zvukovou kulisou vynikajúceho orchestra. Nepotrebujete ani zavrieť oči, aby ste sa presunuli do disko éry 70-tych rokov, v čase, keď „Mister Love“ Barry White písal hudobnú históriu a zažíval vyvrcholenie jeho viac ako 30 ročnej kariéry.

BARRY WHITE

Barry White bol americký hudobný producent, skladateľ a spevák. Bol známy svojim bassovým hlasom, ktorý dodal romantický dojem každej jeho skladbe.

Vyrastal v drsnej štvrti v Los Angeles, čo poznačilo jeho dospievanie kriminalitou. Práve vo väzení sa započúval do Elvisových skladieb, čo zmenilo jeho život a začal sa venovať hudbe. V 60-tych rokoch sa úspešne angažoval ako tvorca niekoľkých úspešných hitov napríklad pre Bobbyho Fullera a iných.

V roku 1969 prerazil s dievčenskou skupinou Love Unlimited, pre ktoré produkoval piesne ako napríklad klasickú soulovú baladu Walking in the Rain (With The One I Love).

Svoj prvý sólový hit I’m Gonna Love You Just a Little More Baby naspieval v roku 1973. Po veľkom úspechu nasledovali ďalšie hity v orchestrálnom štýle soulu, ktoré boli predznamenané na úspech už len vďaka fenomenálnemu spevákovmu hlasu.

V polovici 80-tych rokoch sa nástupom iných hudobných štýlov jeho úspech spomalil, no v roku 1994 sa úspešne vrátil na hudobnú scénu s albumom The Icon Is Love, ktorý obsahoval hit Practice What You Preach a neskôr v roku 1999 Staying Power, za ktorý získal dve ceny Grammy.

V roku 2003 po vážnych zdravotných komplikáciách zomrel. Rok po jeho smrti bol v New Yorku uvedený do Tanečnej hudobnej siene slávy.

2015 ShowTime