Benise

Veľkolepá World Music and Dance show ocenená cenou Emmy. Show ktorá je pre všetkých magická a inšpiratívna. Gitarový virtuóz Benise a jeho team sa vracajú s úplne novou show – Spanish Nights!
Sprevádzaný scénou plnou hudobníkov a skvelých tanečníkov, Spanish Nights! zachytáva svetovú hudbu v tom najlepšom. Show apeluje na srdcia a duše ľudí všetkých vekových skupín, kultúr a hudobného vkusu.
Benise, ozbrojený svojou španielskou gitarou, nás berie na nezabudnuteľné dobrodružstvo prostredníctvom španielskeho flamenca, kubánskej salsy, brazílskej samby, argentínskeho tanga, indického bollywoodu, parížskeho valčíka a exotických afrických bubnov!

„Princ španielskej gitary“ – Dancing With The Stars

„Spanish Nights“ predstavujú klasické skladby od Led Zeppelin, The Rolling Stones, AC/DC a The Eagles, ktoré kombinujú so španielskou gitarou a španielskym tancom. Benisova láska oboch – španielskej gitary aj rockovej hudby prináša do týchto nových interpretácií svojich obľúbených klasických hitov silnú intenzitu.
Bývalý pouličný muzikant, Benise začal skladať originálne diela so silným emocionálnym aranžmánom, ktoré sú divoké a rafinované, vytvárajú zvuk, ktorý je hravý a exotický, ako aj romantický a zmyselný. Oslava kultúry, lásky, hudby a života, „Spanish Nights“ nás zavedie do svetov, ktoré sú vzdialené a hlboko osobné, a pripomínajú nám, že nádej môže byť liečivým vláknom vo všetkých našich životoch.
Benise v show preberá úlohu cestujúceho troubadúra s jeho gitarou, ktorá spieva príbehy ľudí a miest z minulosti a súčasnosti. Zábery z Benisových ciest v kombinácii s choreografiou rozprávajú príbehy dláždených ulíc Starej Havany, arabskej púšte, benátskych kanálov, najstaršej býčej arény v Španielsku, kaviarne v Paríži a posvätného budhistického chrámu v Indii, ktorý existoval viac ako dve tisícročia.
Štýl show, s jej choreografiou a mnohými umelcami, vytvára efekt päťminútového filmu. Každá skladba zobrazuje rôzne nálady a štýly.

Réžia: Amy Tinkham (Paul McCartney, Celine Dion, Madonna) a Raj Kapoor (American Idol, Dancing With The Stars)
Choreografia: Alex Magno (Madonna, ceny akadémie, Jenifer Lopez)

BENISE

Roni Benise, je americký gitarista, držiteľ ocenenia Emmy, ktorý popisuje svoj štýl ako „nouveau spanish flamenco.“ Pôvodne chcel byť rockerom, ale potom ako počul hrať v rádiu flamenco, prešiel na klasickú gitaru. Ako pouličný umelec začal hrávať na ulici, v divadlách v susedstve a blších trhoch.
Svojou hrou sa postupne rýchlo etabloval a zdokonaľoval. Prišiel s vystúpením, kde skombinoval latinskoamerické rytmy s cirkusovou atmosférou. Spojil world music (špecifické, silne latinské štýly ako flamenco, salsa, tango a samba, podčiarknuté africkými domorodými rytmami) s rockom, aby vytvoril zvuk, ktorý apeluje na mainstreamových hudobných fanúšikov a milovníkov world music.
Táto zmes upútala pozornosť verejného rozhlasu (PBS), čo viedlo k produkcii jeho Nights of Fire!, ktoré sa vysielali celonárodne na pridružených staniciach v rokoch 2006-2007, za ktoré dostal cenu Emmy. Show je zmes divadla a hudby, čerpajúca zo španielskeho flamenca, argentínskeho tanga a brazílskej samby. Benise už vydal 14 štúdiových a jeden live album a 5 DVD. Vlastní nezávislé vydavateľstvo Rosanegra Music.

2015 ShowTime