ORIGINAL ENIGMA VOICES

ORIGINAL ENIGMA VOICES je nový európsky projekt s účasťou pôvodných hlasov svetoznámej kapely ENIGMA – Andru Donalds, Angel X a Fox Lima. Projekt ENIGMA bol známy ako štúdiový projekt. Veľa rokov sa ľudia tešili nádherným hlasom, vytvárali fascinujúce skladby a vynikajúcu hudbu, ktorá sa nedá s ničím porovnávať. Teraz sa dvaja pôvodní speváci projektu ENIGMA zjednotili, aby sa objavili v novom live predstavení spolu so symfonickým orchestrom. Hudobníci aktívne začali pracovať na programe koncertu. Koncert bude plný špeciálnych efektov a každá kompozícia bude sprevádzaná vizuálnou sériou na špeciálnej obrazovke. Je známe, že Andru Donalds a Angel X majú nezvyčajnú energiu a profesionálne poznajú umenie reinkarnácie. Každá kompozícia je samostatná mini produkcia. Diváci budú počuť svetovo preslávené hity, ako aj nové skladby napísané špeciálne pre nadchádzajúcu show.

ENIGMA

Enigma je elektronický hudobný projekt založený v Nemecku Michaelom Cretom, Davidom Fairsteinom a Frankom Petersonom. Svoju svetovú premiéru mal v roku 1990 singlom Sadeness Part I., ktorý sa stal skutočným hitom, predalo sa z neho vtedy 12 miliónov kusov. Pesnička sa dostala na vrchol hitparád v dvadsiatich štyroch krajinách sveta. Debutového albumu skupiny, nazvaný MCMXC a D., ktorý vyšiel v tom istom roku, sa predalo 14 miliónov a držal sa v hitparáde predajnosti časopisu Billboard neuveriteľných 150 týždňov.
Doteraz Enigma predala neuveriteľných 70 miliónov albumov, pričom získali viac ako 100 zlatých a platinových platní, 3 nominácie na cenu Grammy a stali sa tak najúspešnejším nemeckým komerčným hudobným produktom vôbec.
V nahrávkach sa často objavuje aj jeho vtedajšia manželka, speváčka Sandra. Skupina dodnes vydala osem štúdiových albumov.

ANDRU DONALDS

Andru Donalds je jamajský muzikant a spevák, spieval pôvodne sólovo, teraz je hlavným spevákom projektu Enigma.
Ako malý chlapec spieval v zbore. Rodičia si priali, aby vyštudoval vysokú školu, ale on mal iný cieľ. Po škole v 18tich rokoch cestoval, žil v Anglicku, Holandsku, New Yorku, aby rozvíjal svoje hudobné kvality ako spevák a skladateľ. V tom čase sa zoznámil s producentom Ericom Foster Whiteom, ten na svojich prvých hitoch spolupracoval s hviezdami ako Whitney Houston, Britney Spears, Jessica Simpson a Backstreet Boys. Whiteovi bolo okamžite jasné, že Donalds je výnimočný spevák.
Spoločne produkujú debutový album Andru Donalds (1994), ktorý bol za krátku dobu úspešný. Single Mishale a Save me now sa čoskoro po vydaní albumu stali svetovými hitmi.
Druhý album Damned If I Do not bol vydaný v roku 1997. Skladba Somebody’s Baby z tohto albumu je na soundtracku Oscarového filmu Dobrý Will Hunting s Mattom Damonom a Benom Affleckom. V apríli 1998 Andru dostal ponuku od producenta Michaela Cretu zapojiť sa do projektu Enigma. Andru teda pracoval na projekte Enigma ako spevák a zároveň na svojom treťom a štvrtom albume. All out of love je prvý singel z albumu Snowing Under My Skin a bol jedným z najúspešnejších singlov v roku 1999. Tiež napísal, produkoval a spieval v soundtracku k filmu Barefoot, úspešný film režírovaný Till Schweigerom.
Roku 2006 vydal album Best of, album s najväčšími hitmi z posledných rokov a 5 nových popových piesní Dreamer, Let The Stars Fall Down, Nothing Can Stop Us, What About Me, One Of These Feelings. Albu ponúka vynikajúcu zmes popu, rocku a reggae. V roku 2006 naspieval vokály pre Enigmu k singlu Hello And Welcome pre nemeckého boxera Felixa Sturma. Andru naspieval pre Enigmu ešte 3 ďalšie skladby z albumu Seven Lives Many Faces, vrátane piesne Seven lives pre Olympiádu 2008.

ANGEL X

Nemecký spevák z Bavorska, Andreas Harde, líder skupiny Tagträumer.  Známy ako Angel X a Andy Jones. Spieva vokály na albume Close To Seven a Fading Shades. Sandre napísal pieseň I Close My Eyes z albumu The Wheel of Time a ako sprievodné vokály ho počuť aj na jej albume „Love Turns To Pain“. Môžeme ho počuť v projekte Enigma kde spieva v jednom z ich najväčších hitov „Return to Innocence”.

2015 ShowTime