GLADIATOR`S DAY – TOUR 2016

GLADIATOR’S  DAY – dvojhodinová veľmi agresívna exhibícia, v ktorej se unikátne prepájajú kaskadéri na autách s kaskadérmi na koňoch. Program bude mať na Slovensku svoju premiéru. V show uvidíte AMERICAN SPEEDWAY, FREESTYLE MOTOCROSS, AUTOMOBILE DRIFT, AUTOCROSS, SPEEDWAY CLASSIC, QUAD EXHIBICION, MONSTER OFFROAD a RETRO SPEEDWAY. Z našej pôvodnej show ostáva iba jadro, obohatené o súboj MAD MAX. Adrenalín Vám budú dvíhať nielen súboje novodobých gladiátorov, ale aj nezvyčajné závody zmutovaných strojov.

Začíname so zotmením, tešiť sa môžete na perfektné scénické osvetlenie. Explózie a špeciálne efekty pre nás pripravuje FLASH BARRANDOV. Samozrejmosťou je množstvo tisíc wattov rockovej hudby. Veľký dôraz kladieme na choreografiu, dynamickosť a bravúrne zvládanie extrémnych situácií našich účinkujúcich.

Pokiaľ sa rozhodnete s nami stráviť večer, garantujeme Vám emotívny zážitok a dve hodiny nadupané adrenalínovými akciami. Už je v pohotovosti 3 500 konských síl a my odpočítavame minúty do štartu.

SLOVENSKÁ  PREMIÉRA

Pre turné 2016  se F.C.T.  podaril unikát ,,svetová rarita, ktorá nemá v histórií kaskadérskych show obdoby“.  V jednom ucelenom vystúpení  s nadupanými autami, závodnými špeciálmi,  ohňom a explóziami, kde ľudia robia bravúrne kúsky,  to už sme vám ukázali…
Ale, že v tom všetkom sa ešte stretnú na svojich koňoch v plnej zbroji rytieri versus novodobí gladiátori, kde hukot motorov doprevádza rinčanie zbraní, lámanie kyje a ryk koní,
sme sami ani nedúfali. Napriek tomu sa to všetko a to vďaka úmorným tréningom ale hlavne veľkému profesionálnemu prístupu  skupiny kaskadérov na koňoch TRAKEN.

NIEČO MÁLO O RYTIEROCH

Traken bohemia stunt riding

Skupina špecializujúc sa na kaskadérske výkony na koňoch a cvičenie koní pre použitie vo filme.
Našou doménou je stredovek, takže každý člen okrem jazdectva, gymnastiky, (pády z koňa) sa ešte venuje boju z určitým druhom zbrane ( meč, sekera, kópia, luk, kyja).
Všetky kostýmy, postroje, zbrane a brnenia nám vyrábajú profesionáli, hlavne zbrojári a kováči presne na mieru. A my sa o ne staráme skutočne ako stredoveký rytieri, údržba  zostala rovnaká a kvôli autentickosti  ju ani nemôžeme meniť.
Hor sa na kone…  Pravda najväčšou pýchou sú naši  Frízsky žrebci , plemeno Holandského kráľovského žrebčína. Je to málopočetné plemeno, ktorého je na svete približne 3000 kusov.
Pre nás to nieje prepych, ale nutnosť. Kaskadérsky kôň musí byť ušľachtilý, pretože život kaskadéra často závisí  na jeho inteligencií.
Za sedemnásť rokov existencie našej skupiny sme prešli veľa bojísk, väčšinou sme  vyhrávali, ale boli aj porážky. Však nevadí, každý boj zoceľuje, tiež  pár našich zbrojnošov zostalo  v cudzích službách, aj štýl nášho boja sa snažili napodobniť  pohanský bojovníci.
Však úspechy a sláva, ktorých sme dosiahli sú večné, žali sme nadšenie divákov  v Rakúskom Welse, Nemeckom Frankfurte a parku Schlos Thurn, prestížnom zábavnom centre v Holandskom Land van Ooib alebo rozprávkovom parku Helendoorn.
Našich Frizských žrebcov poznáte z filmov ako Jastrabia žena, Casting cascader team z filmu Johanka z Arcu, kone s videoklipu  Black more a ďalšie unikáty.

Jazdci z Trakena

Nápad koordinátora F.C.T. spojiť automobilových kaskadérov s konskou show sa mi v prvej chvíli zdal veľmi nereálny. Pri prvých tréningových dňoch kone potvrdzovali svoj latinský názov ,,equites“ teda utekajúci.  Trialový motocykel alebo šesťvalcové BMW bez výfuku, im naháňal skutočný strach. Vďaka bezchybnému prístupu členov F.C.T. ktorí s nami a našimi koňmi strávili kopu času, sa nám nakoniec podarilo pri koňoch odstrániť nedôveru k týmto do tej doby im neznámym a strach budiacim veciam. Našou špecializáciou sú stredoveké turnaje, kde je úlohou rytierov zasiahnuť helmu alebo štít protivníka a tak ho vyraziť zo sedla, súboje mečom, sekerou, kópiou a pod. to je normálne. Ale proti idúcemu autu? To čo sa mi na začiatku javilo ako neuskutočniteľné  sa po usilovnej práci a zapojení fantázie podarilo….na koľko? To už budú musieť posúdiť  návštevníci našej neobyčajnej show.

Petr Novák – Traken extereme horse riding

Snáď si plním sen, snáď hľadám možnosti čo ešte sa dá predviesť na štyristo metrovom ovále atletickej dráhy.
Nočné  vystúpenie, výbušnín ako na manévroch, dvesto koňové auta, najväčší profíci v branži, áno ale stále si je čo dokazovať.
Pri natáčaní filmu Narnia, som stretol kamaráta ktorého som pár rokov nevidel, Petra Nováka z Trakenu. V tom momente som dostal snáď šialený nápad. Skúsme spojiť našu show!
Odpoveď ,, technicky nemožné“. Ja na to prečo, autám ten hnoj vadiť nebude.
To bol rok 2005. Po veľa telefonátoch a plamenných diskúsií konečne došlo na trénovanie
,, Hrôza“ . Niekedy som si hovoril že to moje auto je múdrejšie ako ten kôň. Omyl!
Je jar, a my začíname turné so skutočnými rytiermi, mužmi chrabrých sŕdc, húževnaté povahy, ale hlavne na báječných koňoch.

Koordinátor F.C.T. Alfréd Šmíd

FLOTT CASCADERS TEAM

Začiatky Flott Cascaders Team sa datujú do sedemdesiatych rokov minulého storočia, otec Alfreda Šmída,  Fred Šmíd (Fred Flott) vtedy pracoval externe pod Pragokoncertom. Jedno leto prišli na hosťovanie do Československa  Francúzsky kaskadéri pod vedením Gila Legrisa ktorý bol priekopníkom kaskadérskej show (autorodea).  Mimo iného vymyslel a uviedol v realitu jazdu autom na dvoch kolesách. Po veľmi úspešnom turné Francúzov, na ktorom sa organizačne  podieľal aj Fred Šmíd, ktorého táto práca natoľko fascinovala a zároveň videl do zákulisia , že sa rozhodol založiť vlastný tým. V roku 1973 začínajú tréningy v zložení  Šmíd,Keller,Kladiva,Běla . Bez väčších úspechov a v tom istom roku končia.
Po ďalších nezdaroch a skúškach prichádza na svetlo sveta nový tým v zložení F.Šmíd, J.Schulz, ako hlavní lídri a spolupracujú s nimi jazdci zo všetkých možných odvetví motoristických športov, z ktorých sa vypracoval perfektne zohraný tým fungujúci do roku 1981.
V tomto roku boli s činnosťou  automobilových kaskadérov donútený skončiť. Lebo „Súdruhom“ sa zdal tento druh zábavy príliš západný.
Po nežnej revolúcií si Alfred Šmíd konečne mohol splniť svoj sen. Začína zháňať autá  a ľudí na tréning. Je tu rok 1993 a Flott Cascaders Team vyrážajú na svoje prvé turné.
Od toho času FCT ušiel riadny kus cesty. Zostali za nimi dva svetové a mnoho českých rekordov. Robili dablérov vo veľa filmoch a rôznych televíznych programoch.
Náhoda chcela, že sa Alfréd zoznámil s Fabricom Lesieuerom vďaka ktorému naviazal spoluprácu s francúzskymi kaskadérmi,  Remy Juliennom a Luise Wolkersom.
Avšak hlavnou činnosťou sú live show. Do nich vkladajú najviac energie pretože sa snažia, aby každé turné bolo osobité a pôsobivé. 16Kw audio doplnili  24 tisícmi wattmi číreho svetla a 12 tisícmi wattmi  svetelných efektov.
Poctivo sa pripravujú na každé turné – trénujú nové veci, menia a zdokonaľujú ich stroje.
Práca automobilového kaskadéra sa dá robiť iba s láskou, je vyvrcholením adrenalínu a umenia, pristupovať sa k nej musí s rešpektom a zodpovednosťou.

Každé vystúpenie sa končí skladbou Show Must Go On.

GLADIATOR`S DAY PROMO VIDEO

2015 ShowTime