DÁTUM:14. januára 2023
ČAS:18:00
MESTO:Prievidza
MIESTO:Dom kultúry
IL BOHEMO 14. januára 2023

Il Bohemo, ktoré sa malo konať dňa 14.1.2023 o 18:00 hod. v Dome kultúry Prievidza, je ZRUŠENÉ! Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.

IL Bohemo to sú špičkoví sólisti Národného divadla Praha, Zdeněk Plech ako zakladateľ, Pavel Švingr a Igor Loškár. Čisto mužskému elementu dáva vzrušujúce oživenie Jazzová diva Barbora Řeháčková, speváčka so širokým multižánrovým presahom.

IL Bohemo robí žáner Popopera. Myšlienkou je interpretovať publiku známe hity avšak klasickou školou belcanta. Balancovanie na hrane medzi svetom vážnej hudby a populárnej vnáša do piesní kúzlo noblesy. Podobnou cestou sa vo svete vydali aj Il Volo a Il Divo.
Budete počuť skladby Ennia Morriconeho, Celine Dion, Adele, Jamesa Hornera a iné.

IL BOHEMO

Il Bohemo vzniklo pôvodne ako zoskupenie Il Boemo, ktoré v roku 2013 založil sólista opery Národného divadla Praha Zdeněk Plech s priateľmi Bohúšom Matušom a Martinom Křižkou. Skupina vystúpila behom svojej krátkej existencie na niekoľko prestížnych akciách, veľká sólová vyťaženosť členov zoskupenia neumožnila ich ďalší rozvoj.

Zdeněk Plech sa však svojej myšlienky nevzdal. Oslovil dvoch špičkových sólistov Národného divadla Praha, Pavla Švingra a Igora Loškára. Jazzová diva Barbora Řeháčková, Barbora Swinx, speváčka so širokým multi žánrovým presahom, ktorú Zdeněk poznal behom natáčania predstavenia Krakatit pre Národné divadlo Praha, ktorá dodáva čisto mužskému elementu vzrušujúce oživenie. Tak v roku 2018 vzniklo Il Bohemo.

2015 ShowTime