DÁTUM:6. apríla 2019
ČAS:19:00
MESTO:Bratislava
MIESTO:Hant Aréna - ŠH Pasienky
ORIGINAL ENIGMA VOICES 6. apríla 2019

ORIGINAL ENIGMA VOICES je nový európsky projekt s účasťou pôvodných hlasov svetoznámej kapely ENIGMA – Andru Donalds, Angel X a Fox Lima. Projekt ENIGMA bol známy ako štúdiový projekt. Veľa rokov sa ľudia tešili nádherným hlasom, vytvárali fascinujúce skladby a vynikajúcu hudbu, ktorá sa nedá s ničím porovnávať. Teraz sa traja pôvodní speváci projektu ENIGMA zjednotili, aby sa objavili v novom live predstavení spolu so sláčikovým orchestrom. Hudobníci aktívne začali pracovať na programe koncertu. Koncert bude plný špeciálnych efektov a každá kompozícia bude sprevádzaná vizuálnou sériou na špeciálnej obrazovke. Je známe, že Andru Donalds a Angel X majú nezvyčajnú energiu a profesionálne poznajú umenie reinkarnácie. Každá kompozícia je samostatná mini produkcia. Diváci budú počuť svetovo preslávené hity, ako aj nové skladby napísané špeciálne pre nadchádzajúcu show.

Spolu so sláčikovým orchestrom a živou kapelou, na skoro 2 hodinovom koncerte, odzneje  viac ako dvadsať skladieb z rôznych albumov, vrátane „The Rivers of Belief“ z prvého albumu „MCMXC A.D“ až po skladbu „Amen“ z posledneho albumu „The Fall of Live of an Rebel Angel“.

Andru Donalds hovorí, že to bude magická show a nezabudnuteľná cesta do okúzľujúceho sveta zvukov a obrazov .

Koncert „Original Enigma Voices“ sa uskutoční  6. apríla v Bratislave  v Hant Aréne – ŠH Pasienky.

ENIGMA

Enigma je elektronický hudobný projekt založený v Nemecku Michaelom Cretom, Davidom Fairsteinom a Frankom Petersonom. Zaujala milióny poslucháčov jedinečnými a ikonickými zvukmi, ktoré sa nedajú s ničím porovnať. Syntéza hudobných štýlov, gregoriánske chorály, etnické žalmy, kostolné zvony, orgány a podobné nástroje vytvárajú veľmi špecifické, atmosférické a niekedy aj psychedelické zvuky. Svoju svetovú premiéru mal v roku 1990 singlom Sadeness Part I., ktorý sa stal skutočným hitom, predalo sa z neho vtedy 12 miliónov kusov. Pesnička sa dostala na vrchol hitparád v dvadsiatich štyroch krajinách sveta. Debutového albumu skupiny, nazvaný MCMXC a D., ktorý vyšiel v tom istom roku, sa predalo 14 miliónov a držal sa v hitparáde predajnosti časopisu Billboard neuveriteľných 150 týždňov.
Doteraz Enigma predala neuveriteľných 70 miliónov albumov, pričom získali viac ako 100 zlatých a platinových platní, 3 nominácie na cenu Grammy a stali sa tak najúspešnejším nemeckým komerčným hudobným produktom vôbec.
V nahrávkach sa často objavuje aj jeho vtedajšia manželka, speváčka Sandra. Skupina dodnes vydala osem štúdiových albumov.

ANDRU DONALDS

andru donaldsAndru Donalds je jamajský muzikant a spevák, spieval pôvodne sólovo, nekôr sa stal jedným z hlavným spevákom projektu Enigma.
Po škole v 18tich rokoch cestoval, žil v Anglicku, Holandsku, New Yorku, aby rozvíjal svoje hudobné kvality ako spevák a skladateľ. V tom čase sa zoznámil s producentom Ericom Foster Whiteom, ten na svojich prvých hitoch spolupracoval s hviezdami ako Whitney Houston, Britney Spears, Jessica Simpson a Backstreet Boys. Whiteovi bolo okamžite jasné, že Donalds je výnimočný spevák.
Spoločne produkujú debutový album Andru Donalds (1994), ktorý bol za krátku dobu úspešný. Single Mishale a Save me now sa čoskoro po vydaní albumu stali svetovými hitmi.
Druhý album Damned If I Do not bol vydaný v roku 1997. Skladba Somebody’s Baby z tohto albumu je na soundtracku Oscarového filmu Dobrý Will Hunting s Mattom Damonom a Benom Affleckom. V apríli 1998 Andru dostal ponuku od producenta Michaela Cretu zapojiť sa do projektu Enigma. Andru teda pracoval na projekte Enigma ako spevák a zároveň na svojom treťom a štvrtom albume. All out of love je prvý singel z albumu Snowing Under My Skin a bol jedným z najúspešnejších singlov v roku 1999. Tiež napísal, produkoval a spieval v soundtracku k filmu Barefoot, úspešný film režírovaný Till Schweigerom.
Roku 2006 vydal album Best of, album s najväčšími hitmi z posledných rokov a 5 nových popových piesní Dreamer, Let The Stars Fall Down, Nothing Can Stop Us, What About Me, One Of These Feelings. Albu ponúka vynikajúcu zmes popu, rocku a reggae. V roku 2006 naspieval vokály pre Enigmu k singlu Hello And Welcome pre nemeckého boxera Felixa Sturma. Andru naspieval pre Enigmu ešte 3 ďalšie skladby z albumu Seven Lives Many Faces, vrátane piesne Seven lives pre Olympiádu 2008.

ANGEL X

angel xNemecký spevák z Bavorska, Andreas Harde, líder skupiny Tagträumer. Známy ako Angel X a Andy Jones. Spieva vokály na albume Close To Seven a Fading Shades. Sandre napísal pieseň I Close My Eyes z albumu The Wheel of Time a ako sprievodné vokály ho počuť aj na jej albume “Love Turns To Pain”. Môžeme ho počuť v projekte Enigma kde spieva v jednom z ich najväčších hitov “Return to Innocence”.

FOX LIMA

fox limaFox Lima je speváčka a skladateľka z Lotyšska. Jej new age zvuk, spojený so svojimi striebristými vokálmi, nám prináša jedinečné počúvanie. V roku 2010 vyhrala súťaž o hlavné vokály elektronickej skupiny Enigma. Príspevok Limy ako speváčky a textárky pomohol vytvoriť nový singel projektu Enigma „MMX The Social Song“. Počúvanie jej hlasu a sledovanie jej tanca vo videu pre „MMX The Social Song“ evokuje hypnotický pokoj.

2015 ShowTime