DÁTUM:13. januára 2025
ČAS:19:00
MESTO:Prešov
MIESTO:M ARÉNA
THE GOLDEN VOICES OF GOSPEL 13. januára 2025
The GOLDEN VOICES OF GOSPEL je tím profesionálnych umelcov z americkej gospelovej scény pod vedením hudobného riaditeľa reverenda Dwighta Robsona. Už viac ako 20 rokov prezentujú afroamerickú cirkevnú hudbu s historickými černošskými spirituálmi a gospelmi na pódiách, festivaloch a v kostoloch po celej Európe. GOLDEN VOICES OF GOSPEL okrem iného účinkovali aj ako zbor pre Michaela Jacksona, Mariah Carey, Bonnie Tyler, Mireille Mathieu, André Rieu orchester, Davida Hasselhoffa a iných.
The GOLDEN VOICES OF GOSPEL vás pozývajú na cestu storočím spirituálov, tradicionálov a gospelov svojím veľmi osobným a nenapodobiteľným spôsobom. Niekedy melancholické, inokedy rozjarene temperamentné gospely, podporované fantastickou rytmickou sekciou, sa vám „dostanú pod kožu“ ako máloktorá iná hudba. A predsa sú to cirkevné piesne, aké sa spievajú na bohoslužbách „čiernych kostolov“ v USA a Karibiku.
Rozsiahly hudobný repertoár týchto charizmatických hlasov nám dáva tušiť, že korene takmer všetkých dôležitých „moderných“ hudobných štýlov minulého storočia (blues, jazz, rock, beat atď.) siahajú až ku gospelovej hudbe.
Po mimoriadne úspešnom európskom turné opäť zavítajú aj k nám. Môžete sa tešiť na piesne ako „Oh When The Saints“, „Glory Glory Hallelujah“, „Swing Low Sweet Chariot „, „Motherless Child“, „Joshua fit the Battle of Jericho “ či „O Happy Day“.
Trvanie koncertu je 2x 60 min. s 20 minútovou prestávkou.
Vo sviatočne novoročnej atmosfére a vo výnimočnom prostredí odznejú černošské spirituály, gospely a obľúbené hity vo viac ako dvojhodinovom programe.
.
2015 ShowTime