LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO

Senzačný mužský balet z New Yorku!

Skvelí tanečníci v ženských úlohách z klasického aj moderného baletu si podmaňujú svet!

Baletný súbor, ktorému sa už dlhé roky darí baviť a rozosmievať publikum po celom svete – Les Ballets Trockadero de Monte Carlo – muži v balerínkach a tutus – spôsobujú behom svojho predstavenia výbuchy smiechu, ktoré spravidla trvajú rovnako dlho ako predstavenie samo. Tento baletný súbor funguje už viac ako 30 rokov a po celú dobu svojej existencie vytvára láskyplnú, chytrú a rafinovanú satiru klasického tanca a predovšetkým klišé romantickej baleríny. A darí sa im to. Nakoniec… kto povedal že sa behom baletu nemôžete smiať?

LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO je súbor profesionálnych tanečníkov z New Yorku, ktorí vystupujú v ženských kostýmoch a podmaňujú si svet komickými adaptáciami tradičného baletného umenia. Súbor je zložený iba z mužov a ponúka divákom skvelé spracovanie legendárnych úloh zo ženského baletného repertoára.

LES TROCKS, ako im hovoria ich fanúšikovia, bolo založené v roku 1974 niekoľkými baletnými nadšencami, ktorí okrem skvelej tanečnej techniky, disponovali predovšetkým niečim, čo sa v tejto oblasti umenia vidí zriedka: zmyslom pre humor. Každý člen súboru má odlišnú baletnú pred prípravu a históriu, všetci však neustále zdokonaľujú svoje schopnosti v škole amerického baletu a španielskeho Baletu Vistora Ullata. „Profesionálna technika im dáva možnosť vytvoriť alternatívny svet baletu, kde môže paródia a satira koexistovať s realitou a odráža ju“ (New York Post)
Úchvatná zmes skvelej techniky Trocks, vtipná interpretácia majstrovských baletných diel a ohromujúca skúsenosť, že muži skutočne môžu tancovať na špičkách s takou precíznosťou, im rýchlo zaistila medzinárodný ohlas.
Pôvodne vystupovali na malých broadwayských scénach. Avšak zakrátko sa im dostalo ocenenia v podobe niekoľko nadšených recenzií v takých médiach ako sú The New York Times alebo The New Yorker, čo bezpochyby prispelo k ich ďalším úspechom. Nasledovali ďalšie články a recenzie, napríklad vo Variety, Oui, The London Daily Telegraph a Vogue, ich uverejnenie prinieslo súboru medzinárodnú publicitu.

Už od úplných začiatkov si Trockadero vydobyli meno svetového tanečného fenoménu. Vystúpili na festivaloch v Holandsku, Madride, New Yorku, Paríži, Turíne či vo Viedni, hosťovali tiež v množstve uznávaných TV show. V roku 2008 vystupovali v The Royal Variety Performance (každoročný televízny galavečer) pred princom Charlesom. Vydali celosvetovo distribuované DVD.

Pokiaľ ešte stále neveríte, že aj pri balete je možné sa celé predstavenie smiať bez strachu, že budete pranierovaný uvádzačkou, tak si určite nenechajte ujsť ich ďalšie vystúpenie.

trockadero_bottom
2015 ShowTime