RÓMEO A JÚLIA – VEĽKÉ EMÓCIE V 3D

Najznámejší milostný príbeh sveta od Williama Shakespeara uprostred opulentnej kulisy, ktorá je virtuálna. Všetky miesta hrania, krajiny, mestá a futuristické budovy sú premietané v 3D.

PRÍBEH PRVEJ LÁSKY PRENESENÝ DO XXII. STOROČIA

Diváci uvidia svet budúcnosti – centrá s obrovskými mrakodrapmi, lietajúce autá a koncepčné motorky, luxusné jachty v hlbinách oceánu. Neuveriteľný mix rocku, rapu a klasiky. Vášnivý tanec pod skutočným dažďom. Krásne hlasy, mladosť a úprimnosť hercov si získali publikum!

Muzikál je vyrobený kompletne v 3D, čím doslova otvára nové dimenzie live zábavy. Romeo a Julia boli vždy považovaný za najznámejší zaľúbený pár svetovej literatúri. Bol spracovaný v nespočetných variáciách či už literárne alebo hudobne, bolo natočených niekoľko filmov a na divadelných doskách si užíva od svojho vzniku nepretržitú popularitu. Teraz ale môžeme toto majstrovské dielo zažiť prvýkrát v 3D ako monumentálny live zážitok.
V muzikáli vystupuje 50 hercov. O hudobné stvárnenie sa postaral držiteľ Emmy Janusz Stoklosa. Aby si diváci mohli toto nákladné a futuristické spracovanie vychutnať, dostanú pri vstupe do sály špeciálne 3D polarizované okuliare, ktoré potom, ako v 3D kine, umožňujú skutočný zážitok. K tomu všetkému je ešte použitý skutočný dážď. Toto všetko umožňuje dych vyrážajúcu a strhujúcu show akú ste ešte nikdy predtým nevideli.

Janusz Jozefowicz – Režisér

V Poľsku je známy produkciou nespočetných muzikálov, opier, divadelných hier a televíznych relácii. Medzinárodný prielom sa mu podaril s muzikálom „Metro“, v ktorom pôsobil ako producent, choreograf a spolu scenárista, ktorý sa hral 20 rokov a v New Yorku bol nominovaný na cenu Tony Award.

Janusz Stoklosa – Skladateľ

Medzi inými skomponoval aj hudbu k „The Power of God – Nicholas Winton“, za ktorá dostal Emmy. Diela z jeho pera boli uvedene na rôznych medzinárodných javiskách ako Burgtheater vo Viedni, Nemeckom divadle, Volksbühne v Berlíne či v divadle v Zürichu. Stoklosa napísal viac ako 150 partitúr – divadlo a filmová hudba.
Jeho zatiaľ najznámejšie a najúspešnejšie dielo je muzikál „Metro“. Po veľkom úspechu v Európe malo dielo premiéru 16. apríla 1992 v New Yorku na Broadway. V roku 1991/1992 bola jeho práca nominovaná na Tony Award v kategórii „Najlepšia divadelná partitúra“. Vo februári 1994 dosiahla hudba muzikálu „Metro“ zlatý status, v novembri 1997 dostala dokonca platinový, ktorý sa v nasledujúcom roku ešte zdvojnásobil.

3D

Ruská produkčná spoločnosť vytvorila jedinečný 3D muzikál. Je vytvorený originálnou 3D technológiou, publikum sleduje show v 3D okuliaroch a úplne sa ponorí do vzrušujúceho sveta. Na vytvorenie trojrozmerného priestoru a virtuálnych obrazov používa video obsah v 3D formáte. Vytváranie obsahu je časovo náročná prípravná fáza, spoločná práca producenta, režiséra, umelcov, animátorov a najmodernejších počítačov na vykreslenie trojrozmerného obrazu.
Priamo počas predstavenia na zobrazenie video obsahu na veľkej obrazovke sa používa technológia Dolby 3D. Táto poskytuje najvyššiu kvalitu obrazu a možnosť používať zadnú projekciu trojrozmerného obrazu. Použitie zadnej projekcie umožňuje zbaviť sa tieňa umelcov a skutočnej scenérie.
V technológii Dolby 3D sa používajú pasívne polarizované okuliare, ktoré diváci dostanú pri vchode do haly.
Počas predstavenia sa používa moderné dynamické osvetľovacie zariadenia Robe, preto sa v niektorých okamihoch diváci cítia ako na koncerte popovej superstar.
Pri použití moderných svetiel a projekcie filmu v 3D formáte je potrebné na obrazovke poskytnúť pomerne veľkú jasnosť obrazu.
Preto sa počas predstavenia používajú dva z najvýkonnejších kino projektorov Christie. Projektory s výkonom 7 kW poskytujú celkový svetelný výkon približne 70 000 lm.
Okrem toho v predstavení vystupuje tím filmových kaskadérov. Muzikál je plný trikových čísiel, napríklad lietanie skutočného motocykla vo virtuálnom 3D svete.

Platige Image

je poľské priekopnícke filmové štúdio zamerané na tvorbu vizuálnych efektov, animáciu a postprodukciu. Sústreduje sa hlavne na CGI pre hry, renderované trailery, špeciálne efekty do filmov (Antikrist, Melanchólia, Nevyhnutné zabíjanie, Wonder Woman), reklamy (Coca-Cola, Nike, Microsoft, Pepsi, Fiat, McDonalds, Huawei) a špeciálne projekty (krátke sci-fi snímky pre Európsku vesmírnu agentúru). Má nominácie od Oscara až po cenu BAFTA.

3D
2015 ShowTime