SANDRA

Sandra, nemecká hviezda slávila najväčšie úspechy v 80. a 90. rokoch, ale vo viacerých krajinách ako napr. v Poľsku, Rusku, ale aj u našich českých susedov je stále veľmi obľúbená.

Už ako 12-ročná vedela, že sa chce stáť speváčkou. Na jednej hudobnej súťaži pre deti presvedčila publikum interpretáciou skladby od Olivie Newton-John.

V roku 1976 bola objavená hudobným producentom George Romanom, ktorý s ňou nahral skladbu „Andy, mein Freund“. Úspech sa síce nedostavil, ale znamenalo to uvedenie Sandry ako vedúcej speváčky do dievčenského tria Arabesque. V Európe sa nikdy nepresadili, ale v Japonsku dosiahli úspech skupiny ABBA. Toto trio vydalo v Japonsku 15 albumov a 30 singlov. Počas tejto doby sa Sandra zoznámila so skladateľom a producentom Michaelom Cretom a stali sa životnými priateľmi.

V roku 1985 potom čo sa Arabesque rozpadli, natočila svoj prvý album: „Japan is weit“ (nemecká verzia piesne „Big In Japan“ od legendárnej skupiny Alphaville). Táto skladba bola už natočená s Michaelom Cretu. Ešte v tom istom roku vychádza vďaka spolupráci s Huberom Kahom singel „(I´ll Never Be) Maria Magdalena“, ktorý bol mimoriadne úspešný. Tento hit získal prvé miesto v 21 krajinách a v ďalších 5 krajinách sa dostal do Top Ten.
V roku 1986 dosiahla s hitom „In the Heat of the Night“ druhé miesto na súťaži Tokyo Song Contest, v roku 1987 na hudobnom festivale v Taliansku cenu za najlepšiu speváčku roku s hitmi „Hi! Hi! Hi!“ a „Innocent Love“.

Dňa 7. januára 1988 sa vydala za svojho dlhoročného priateľa a producenta Michaela Cretu a spoločne sa odsťahovali s kompletným nahrávacím štúdiom a celým tímom na španielsky ostrov Ibiza.

V roku 1990 sa zúčastnila ako speváčka hudobného projektu Enigma svojho manžela. Jej hlas je v tomto hudobnom projekte počuť až dodnes.

V roku 1995 sa rodičovskému páru narodili dvojičky Nikita a Sebastian.

Na konci októbra 2006 jej vyšiel z pomedzi ďalších remixových albumov pod názvom Reflections, v marci 2007 po dlhej dobe ďalší album The Art of Love, kde je aj ďalší duet s DJ Bobo, v roku 2009 jej vyšiel album Back To Life, na ktorom je aj duet s Thomasom Anders (Modern Talking), v roku 2012 album Stay in Touch, ktorý je po 20 rokoch znovu na vrchole hitparád. Po dlhej pauze vychádza v roku 2016 výberovka The Very Best of Sandra, ktorá je iná ako ostatné v tom, že zostavu hitov, ktoré obsahuje, nechala Sandra zostaviť svojimi fanúšikmi a tieto hity sú kompletne nanovo remastrované v novej nahrávacej spoločnosti Universal, s ktorou teraz Sandra spolupracuje.

V období 1988 – 2007 bola vydatá za hudobníka Michaela Cretu. Zatiaľ čo Michael od mája 2009 žije v Nemecku, ona naďalej býva na Ibize a v roku
2010 sa vydala za hudobného producenta Olafa Mengesa, s ktorým sa zoznámila na Ibize v roku 2008. Nakoniec sa ale v roku 2014 tiež rozišli.
Vrátila sa tak k svojmu rodnému menu Sandra Lauer.

Sandra v roku 2011 otvárala v Bratislave Ples v opere, na ktorom aj spievala a v roku 2014 bola hlavnou hviezdou na plese primátora Vysokých tatier.

626
2015 ShowTime