THE BASEBALLS

The Baseballs je nemecká hudobná skupina, ktorá vznikla v roku 2007 v Berlíne. Preslávila sa rock´n rollovými cover verziami moderných hitov od umelcov ako Rihanna, Katy Perry či Lady Gaga. Ich retro štýl využíva hudobných postupov typických pre rockabilly, oblečenie a účesy imitujú módu americkej mládeže 50. rokov (greasers).
V máji 2009 vyšiel singel „Umbrella“, coververzia hity Rihanny, ktorý sa umiestnil v singlových hitparádach. Hneď na to vyšiel debudový album „Strike“, ktorý sa umiestnil na 2 mieste vo Švajčiarsku, vo Fínsku sa skladba Umbrella, rovnako ako ich album, umiestnila na 1 mieste. Singel bol vo Fínsku platinový. Začiatkom roka 2010 sa dostal album Strike na prvé miesto aj vo Švédsku a Nórsku. Úspech mal aj v iných krajinách – dostal sa na vrchol hitparády v Belgicku či na 2 miesto v Holandsku. V roku 2010 získali The Baseballs cenu Emma Awards, čo je najvyššie ocenenie vo fínskom hudobnom svete, za najpredávanejší album roku 2009.
Presne o mesiac neskôr získali nemeckú hudobnú cenu Echo v kategórii Newcomer National.
V roku 2013 The Baseballs spolupracovali na albume DJ Bobo „Reloaded“. Nahrali s ním novú verziu letného hitu „Chihuahua“.
Vydali 10 štúdiových albumov. K desiatemu výročiu skupiny bol v Memphise v legendárnom The Sun Studio nahrané CD The Sun Sessions.  Sun Studio je známe po celom svete ako „Rodisko Rock’n’rollu“. Je to miesto kde sa zrodili hudobné legendy a žánre 50. rokov od B.B. Kinga a Elvisa Presleyho k Johnnymu Cashovi a Jerrymu Lee Lewisovi, od Blues a Gospel po Country a Rock’n’roll.

PLAYLIST

2015 ShowTime